Новачки на YouTube Music або Spotify теж знайдуть тут дещо корисне
1. Чому я перейшов
Першим поштовхом до думок про міграцію зі Spotify на YouTube Music була вартість підписки. Станом на початок 2025 року YTM в Україні коштує в 2,6 рази дешевше. Це вже занадто, подумав я. Але зараз, хоча моя безкоштовна пробна версія YTM ще не закінчилась, я би все одно обрав цей сервіс - навіть якби ціна на Spotify була б такою ж. Незважаючи на клопіт з переходом.
Проте, я дійшов такого висновку лише після того, як налаштував функціонал YTM за допомогою сторонніх інструментів.
.jpg)
2. Списки відтворення та "Вибране"
Перше, з чим ви стикаєтесь при переході – це перенесення на YTM ваших плейлистів та вподобаних пісень (у мене їх було понад 5000). Якщо у вас їх небагато, такі сервіси, як TuneMyMusic, впораються з цим за хвилини – тоді пропустіть цю частину допису.
Оскільки у мене були величезні плейлисти, а платити місячну абонплату за одноразову акцію не дозволяє моя віра, я, трохи помучившись, знайшов Wemor (щира подяка розробнику!). Цей інструмент дозволяє безкоштовно перенести до 1000 пісень в одному плейлисті, без обмеження кількості плейлистів. Просто дотримуйтесь вказівок, які бачите у віконці - ніяких спеціальних знань це не потребує.
Як перенести великі підбірки та Favorites
Усі плейлисти Spotify мають пронумеровані треки. Щоб розділити великий плейлист на менші частини:
- Виберіть перший трек.
- Прокрутіть вниз до 1000-го.
- Утримуючи клавішу Shift, виберіть все, що між ними.
- Скопіюйте в новий плейлист.
- Повторіть для наступних 1000 треків.
Потім перенесіть ці менші плейлисти до YTM за допомогою Wemor.
3. Якість і вирівнювання звуку
Більшість людей не почують різниці між задекларованими 320 кбіт/с у Spotify та 256 кбіт/с у YTM. Навіть звукорежисери кажуть, що ці цифри є здебільшого маркетинговою фішкою Spotify. Я навіть відзначив краще звучання деяких треків на YouTube Music.
Однак, є дійсно дошкульна проблема з YTM: тут немає автоматичного регулювання гучності (тихі треки залишаються надто тихими, а гучні - вибухають у вухах). У Spotify згладжування піків є за замовчуванням, а в YTM - поки що ні.
На щастя, це можна виправити за допомогою додатків:
- Poweramp (ідеально підійшов для моєї Android TV-приставки і музичного центру)
- Precise Volume 2.0 + Еквалайзер (краще звучить на моєму телефоні)
- FxSound (системний еквалайзер для Windows)
Якщо ви не знаєте, як налаштувати еквалайзер, запитайте ChatGPT. Я не жартую. Назвіть йому модель ваших навушників і акустичної системи, роки випуску, що ви переважно слухаєте, наскільки шумно навколо, і він дасть вам ідеальні налаштування. Мої девайси не звучали настільки бездоганно від свого народження 😁
4. Як лайкнути всі треки в плейлисті на YTM
YTM не має функції "мені подобаються всі пісні" але ви можете скористатися:- Цим скриптом з GitHub
- Або цим
- Або клієнтом YTM для Windows (GitHub), який серед іншого має вбудовану функцію "вподобати все в плейлисті".
5. Spotify vs YTM: останні міркування
Мінуси YouTube Music
YTM все ще не має належного сервісу для роботи з плейлистами і статистикою, подібного до Curio. Якщо ви вже користуєтеся Curio, то гарна новина полягає в тому, що частина функціоналу працює і на безкоштовному плані Spotify. Якщо не знаєте, що це, почитайте сайт автора цього чарівного інструмента Гленна МакДоналда, і буде вам щастя.
Який найбільший недолік YTM? Це відсутність еквівалента Spotify Connect. І це реально засмучує. Ви не можете віддалено керувати відтворенням на кількох пристроях, як у Спотіфай. І, на відміну від інших проблем, цю неможливо виправити за допомогою сторонніх додатків - нам просто доведеться чекати, поки YTM впровадить щось подібне. Це зрада, дуже незручно 😠
YTM, я тебе все одно люблю
Але яка найбільша перемога YTM? Музичні рекомендації! 💞
Вони персоналізовані під мене особисто, під мій настрій і мої смаки. Я більше не читаю музичні блоги, в мене є гуру в кишені 😉 YTM знаходить для мене давно забуті перлини і пропонує саме те з нового, від якого дофамін із серотоніном наповнюють мій спраглий організм.
Спочатку я був навіть дещо шокований тим, наскільки тонко і точно YTM розуміє, що я – це саме я. Спотіфай бачив у мені просто "якогось чувака зі Сходу" і рекомендував відповідну музику. Потім до мене дійшло: Google знає про мене все. Насправді це моторошно, але у випадку з YTM моя вразливість стає моєю перевагою (все як заповідав Сунь-цзи перед битвою з Лао-цзи).
І нарешті, місцеві музичні рекомендації. YTM тут майже всуху розбиває Spotify - 10:1 на користь YouTube Music. З насолодою відкриваю для себе дивовижну українську музику, про існування якої навіть не здогадувався.
5. Остаточний вердикт
- Ціна - YTM виграє.
- Рекомендації - YTM перемагає дуже впевнено.
- Музичні відео - тут YTM виграє природньо, за визначенням. Наприклад, спробуйте спочатку послухати "Vicarious" TOOL, а потім подивіться це офіційне відео. Це зовсім інше сприйняття. YTM дає повний доступ до живих виступів, музичних кліпів і цілого пласту музичної культури, якого просто немає на Spotify.
Все це переважує деякі незручності та недоліки YouTube Music.
Чи сумуватиму я за Spotify? Мабуть, так. Багато років тому ця зелена іконка стала для мене порталом у прекрасні незвідані світи. Я вдячний всім тим талановитим людям, які долучились до створення унікального на той час сервісу (цілого глобального явища!). Спотіфай був завжди поряд у найтемніші часи і допоміг втримати дах на місці у напівбезлюдному і, здавалося, вже приреченому Києві 22-го року.
Але час неблаганний. Треба рухатися далі.
Щасти вам з переходом! 🚀 😊
В якості бонусу – мої ретельно підібрані плейлисти та підписки: https://www.youtube.com/@astromenu-me Або вони ж безпосередньо на YouTube Music